Munkásszálló, idősek otthona, hajléktalanszálló

Szellőztetés munkásszállókon, idősek otthonában és hajléktalanszállókon, a Nemzeti Népegészségügyi Intézet előírásainak megfelelve

A szellőztetés kritikus kérdés a munkásszállókon, idősek otthonában és hajléktalanszállókon, mivel meg kell felelni az ezekre az intézményekre vonatkozó közegészségügyi, járványügyi és üzemeltetési szabályoknak.

 

Ilyenek például a friss, és az elhasznált levegő cseréje során, azok elkülönítésére vonatkozó szigorú egészségügyi előírások, amelyek nagy kihívást jelentenek az üzemeltetőknek. Ugyanilyen fontos dolog, a levegő keringetésével hűtő vagy fűtő készülékek használatának tilalma járványveszélyes időszakban, így sem fancoil-ok, sem split klímák nem használhatóak sem hűtésre, sem fűtésre járvány idején.  A nem megfelelő szellőzés súlyos közegészségügyi kockázatot rejt.

Kérjen helyszíni egyeztetést!

Egy speciális szellőzőrendszer azonban megoldást kínál:

Hivatkozás másolása

Hatékonyan elválasztja a friss és elhasznált levegőt, fertőtlenít, megszűri a beérkező friss levegőt, kielégíti az egészségügyi követelményeket, és energiamegtakarítást is biztosít. Ezáltal tehermentesíti az üzemeltetőket, garantálva a biztonságos környezetet az intézmények lakói számára. És még egy fontos dolog: az általunk épített szellőzőrendszerek mellett mind a klímák, mind a fancoil-ok használhatóak!

Persze ahol ablaknyitással szellőztetnek évtizedek óta, jogos a kérdés, hogy miért ne maradhatna úgy?

  • Alulszellőztetés Alulszellőztetés Nos, az ablaknyitással történő szellőztetés gyakran nehézkes és energiaigényes, mivel vagy alulszellőztetünk (Hideg van, csukd már be!) és ebben az esetben nem elég friss levegő érkezik az épületbe. Így sem a frisslevegő, sem a kórokozókkal feldúsult elhasznált levegő sem tud megfelelő módon és mennyiségben kicserélődni.
  • Túlszellőztetés Túlszellőztetés A másik eset, amikor az épület ellentétes oldalain levő ablakokat kinyitva kereszthuzatot előidézve túlszellőztetünk és az épület kihűl a szellőztetés során. Ez növeli a fűtési költségeket, és még mindig nem biztos, hogy egész nap megfelelő lesz a levegő minősége.
  • Intelligens szellőztetés Intelligens szellőztetés Egy intelligens szellőzőrendszer viszont minden hasonló problémát kiküszöbölve megoldást nyújt, folyamatosan biztosítva az optimális levegőcserét érzékelők segítségével, így nincs szükség manuális beavatkozásra. A rendszerrel megszűnik a túl- vagy alulszellőztetés, csökkenthetők a fűtésszámlák, és minden helyiség külön-külön szellőzik, a valós igénynek megfelelő mértékben.

Ugyanakkor nagyon fontos azt is megérteni, hogy így a szellőzőrendszerekkel kivesszük a lakók kezéből a szellőztetést, tehát hiába nem szellőztetnek akkor is elég lesz a légcsere az egészséges környezethez, ha pedig eddig túlszellőztettek, akkor a szellőzőrendszer kiépítése után megszűnik a hivatkozási alap, az energiapazarló „büdös van, azért vannak éjjel-nappal bukóra nyitva az ablakok” ingatlanhasználathoz.

Az ablaknyitás kora lejárt.

Hivatkozás másolása

És végül: a Nemzeti Népegészségügyi Intézet javaslata járvány idején.

10 liter/másodperc/fő légcsere. Ez pontosan 36 m3 levegő/fő egy óra alatt. Ezt a légmennyiséget lehetetlen, ablaknyitással vagy más hagyományos módon biztosítani úgy, hogy mellette a fűtés költsége elfogadható szinten maradjon.

Tehát ha munkásszállón, idősek otthonában vagy hajléktalanszállón kell megoldani a szellőzést, keressen bennünket, mert biztosan tudunk olyan elfogadható árú és elfogadható áron működtethető intelligens, automatikusan vezérelt, hővisszanyerős megoldást nyújtani, ami tudja biztosítani ezt az előírt magas légcserét. Ugyanakkor egy ilyen rendszer nem eredményezi a fűtési költségek megsokszorozódását sőt, jelentősen csökkenti azt és még a hatályos előírásoknak is megfelel.

Mert nekünk még arra is van megoldásunk, amivel akár ötödére is csökkenthető a szellőző levegő mennyisége úgy, hogy közben nem csak minden feltételnek megfelelünk, hanem az épület belső levegője is kifogástalan lesz.

KÉRJEN HELYSZÍNI EGYEZTETÉST!